Aralık 11, 2015 Comments Closed

Kaliteli bir web sitesi nasıl olur?

Hızla gelişen dünyamız ve hızına yetişemediğimiz teknoloji alemi, kişileri ve firmaları seslerini duyurabilmek için ya da reklam amaçlı olarak bir web sitesi sahibi olmaya mecbur bırakmıştır. Firmalar web sitesi sahibi olmadan belli alanlarda aktif olamayacaklarını anlamışlar ve bireylerde sanal dünyada kendilerine ait bir alan sahibi olma ihtiyacı duymuşlardır. Bu sebeplerden dolayı web tasarım alanında hızla artan talep doğrultusunda, bir web tasarımcı olarak, kaliteli bir  web sitesi sahip olmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken hususlarla ilgili bu makaleyi yazma ihtiyacı duydum. Kaliteli bir web sitesinde olması gereken 10 temel özellik;

Web sitesinin alan adı içeriğiyle alakalı olmalı
Web sitesinin içeriği karmaşık olmamalı ama geniş bir içerik yapısına sahip olmalı
Logo ile grafik, yazı ve arka plan renkleri uyumlu olmalı
Web sitesinde çok fazla flash ve javascript uygulamaları olmamalı
Web sitesinin alt sayfalarında çok fazla resme yer verilmemeli
Menüler, ziyaretçilerin aradıklarını kolayca bulabilecekleri şekilde tasarlanmalı
Ziyaretçilerinizin size ulaşabileceği iletişim bilgileri ve iletişim formu olmalı
Web sitesi tüm tarayıcılarda düzgün ve sorunsuz çalışmalı
Arama motorlarına uygun meta taglar ve link yapısıyla(sef link) tasarlanmalı
Google ve diğer arama motorlarına kayıt edilmiş olmalı çünkü kimsenin sitenizden haberi yoksa web siteniz ne kadar güzel olursa olsun hiç bir anlam ifade etmez.

Çözüm Ortaklarımız

Web sitelerinizin alan adı tescili, sunucu barındırma hizmeti, kodlama ve kontrol panelleri ile ilgili birlikte çalıştığımız çözüm ortaklarımız... Tüm web sitelerinde orjinal tema lisans ücretleri sizin adınıza firmamız tarafından ödenir.

Copyright ©2005-2017 Web Bodrum | Tüm Hakları Saklıdır.
2009 / 5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına göre bu web sayfasındaki yazılı ve görsel malzemeler WEB BODRUM 'a aittir, izni olmadan yayınlanamaz, çoğaltılamaz ve değiştirilemez.